Grindų šildymo naudojimas skirtingų grindų dangų atvejais

Grindų šildymas gali būti naudojamas esant praktiškai bet kokiai grindų dangai. Geriausia danga grindų šildymui yra ta, kurios geras šilumos laidumas, nes tada grindų įšylimas būna greitesnis, didesnė efektyvi šilumos galia ir lengvesnis valdymas. Pagrindinis skirtumas įvairių dangų grindų šildymui yra tų dangų medžiagų šilumos laidumas.

Plytelės ir akmuo

Plytelės ir akmuo

Geriausios dangos naudoti grindų šildymui yra iš keraminių plytelių ir akmens. Keraminė plytelė ir akmuo turi didelį šilumos laidumą, o tai reiškia, kad po grindimis esančių šildymo vamzdžių ar vielų duodama šiluma greitai pereina į grindų paviršių. Keraminė plytelė ir akmuo gerai išlaiko šilumą, todėl sistema veikia efektyviau. Dėka puikių šiluminių savybių plytelės ir akmuo yra idealios medžiagos grindų šildymui tokiose vietose, kur būna dideli šilumos praradimo plotai, pvz., šiltadaržiuose, žiemos soduose. Jie gali būti įšildomi iki 29°C ir daugiau, skleidžia didelę šiluminė galią – iki 200 W/m².

Mediena ir laminatas

Skirtingos medienos grindys turi skirtingas šilumines savybes, todėl būna skirtingas ir jų pritaikymas grindų šildymui. Kuo didesnio tankio mediena ir kuo plonesnės grindų lentos, tuo geriau jos praleidžia šilumą ir praktiškai būna labiau tinkamos grindų šildymui.

Inžinerinė mediena yra geriausias grindų dangos tipas grindų šildymo naudojimui, kadangi ji gerai veikia kintant grindų temperatūrai. Kitokio tipo mediena taip pat gali būti naudojama, bet jeigu ta mediena yra minkštesnė ir mažesnio tankio, tai reikia atsižvelgti į grindų dangos lentų storį, kad grindų lentos neveiktų kaip šilumą stabdanti izoliacija. Kaip bendra taisyklė medinėms grindims yra ta, kad grindų paviršiaus temperatūra neturi būti aukštesnė už 27ºC.

Mediena ir laminatas
Vinilas

Vinilas

Vinilo grindų dangai gali būti drąsiai naudojamas grindų šildymas. Vinilas įšyla ir atvėsta greitai. Vinilo grindų atveju reikia sekti, kad grindų paviršiaus temperatūra būtų ribojama, paprstai iki 27ºC, kad būtų ribojamas šilumos atidavimas. Todėl tokios dangos grindys nerekomenduojamos dideliems šilumos atidavimo plotamas, pvz., senesnio tipo žiemos soduose.

Kilimas

Kiliminė danga yra tinkama grindų šildymo naudojimui, jeigu kilimo medžiaga ar apatinis pasluoksnis neveikia kaip šilumą stabdanti izoliacija. Bendras visų dangalų kiekis, įskaitant bet kuriuos apatinius ir viršutinius sluoksnius, neturi būti daugiau negu 2,5 dangalų, kad sistema galėtų perduoti pakankamą šilumos galią.

Kilimas